Niekiedy zakup okularów korekcyjnych to jedyna metoda na poprawę jakości widzenia. Niestety okazuje się, że na taką inwestycję z roku na rok musi decydować się coraz więcej osób. Wynika to oczywiście ze stale postępującej cyfryzacji oraz ze zwiększającego się czasu spędzanego przed ekranami w ciągu dnia. Nie jest zaś tajemnicą, że okulary mogą wiązać się ze sporym wydatkiem. Co zrobić, gdy budżet nie pozwala na taki zakup?

Jak mądrze kupić okulary?

Zdaje się, że najmądrzejszym rozwiązaniem okaże się zakup okularów na raty. Comiesięczna płatność będzie zdecydowanie mniej odczuwalna dla portfela niż duży, jednorazowy wydatek. Warto jednak zwracać szczególną uwagę na oprocentowanie, które oferują salony optyczne. Niekiedy może się okazać, że taka decyzja będzie zupełnie nieopłacalna. W naszym Centrum Okulistyczno-Optycznym oferujemy raty 0%, dlatego zapraszamy do zakupów.

Inną metodą jest obserwowanie bieżących promocji. Niekiedy można natrafić na bardzo atrakcyjne rabaty, dzięki którym możliwe jest zaoszczędzenie sporej kwoty. Należy jednak mieć na uwadze, że to sposób odpowiedni jedynie dla osób, którym nie spieszy się z dokonaniem zakupu. Jeżeli potrzebujesz okularów jak najszybciej, niestety nie będzie to rozsądne rozwiązanie.

Na cenę okularów składa się koszt oprawek i szkieł. Cena drugiego elementu uzależniona jest od zaleceń lekarza okulisty, dlatego w tym kontekście trudno o poszukiwanie zamienników. Jeżeli jednak chodzi o oprawki, możesz sięgnąć po produkty od tańszej marki. Wówczas możesz liczyć na oszczędność rzędu nawet kilkuset złotych.

Pamiętaj jednak, że okulary to element leczenia. Z tego względu zdecydowanie nie warto przesadnie oszczędzać na zakupie. Lepiej jest potraktować go jako inwestycję w swoje zdrowie. Jeżeli masz bardzo ograniczony budżet, wybierz okulary na raty zamiast niskiej jakości. Warto mieć na uwadze, że słabej klasy oprawki mogą ulec szybkiemu zniszczeniu, a konieczność ich wymiany spowoduje, że rzeczywisty koszt okaże się znacznie wyższy.