Nie da się ukryć, że brwi znacząco wpływają na wygląd każdej z pań. Jeżeli ich kształt oraz kolor są odpowiednio dopasowane do urody i rys twarzy, mogą efektownie podkreślić naturalne piękno swojej posiadaczki. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zabieg makijażu permanentnego brwi. Czy wiesz, na czym on polega oraz kiedy warto się na niego zdecydować?

Jak przebiega wykonywanie makijażu permanentnego brwi?

Każdy zabieg musi rozpocząć się od krótkiego wywiadu. To niezbędny etap, ponieważ wówczas można wykluczyć istnienie przeciwwskazań oraz szczegółowo zapoznać się z oczekiwaniami klientki. Na tej podstawie lingeristka dobiera pożądaną metodę makijażu. Należy bowiem pamiętać, że jest ich kilka i każda z nich wiąże się z nieco odmiennym efektem końcowym.

Następnie lingeristka wykonuje rysunek, który jest niejako szkicem. Z pewnością jest to jeden z najważniejszych etapów, dlatego pamiętaj, że jeżeli masz jakieś wątpliwości co do wyglądu rysunku, od razu zgłoś to osobie wykonującej zabieg. Później należy dobrać kolor pigmentu, biorąc pod uwagę takie czynniki jak preferencje klientki, jej kolor skóry oraz typ urody.

Dopiero po wykonaniu wspomnianych etapów przechodzi się do naniesienia kremu znieczulającego. W zależności od rodzaju wykorzystanego preparatu powinien on pozostać na skórze przez około 15-20 minut. Po tym czasie lingeristka przystąpi do wykonania makijażu permanentnego brwi, czyli pigmentacji. Na koniec również aplikuje się krem, jednak o działaniu łagodzącym.

Kiedy warto wykonać zabieg makijażu permanentnego brwi?

Najogólniej mówiąc, zabieg ten jest przeznaczony dla pań, które nie chcą tracić czasu na codzienny makijaż brwi. W związku z tym warto się na niego zdecydować w każdym przypadku, o ile nie występują żadne przeciwwskazania. Zabieg makijażu permanentnego brwi warto jednak wykonać szczególnie wtedy, gdy brwi są nierówne, wybrakowane, bardzo cienkie lub zbyt jasne. Wówczas można znacząco poprawić ich wygląd.