Coraz szersza oferta nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej pozwala wyraźnie poprawić wygląd skóry, bez konieczności stosowania skalpela. Jedną z najpopularniejszych procedur jest mezoterapia igłowa, która może być wykonywana na niemalże całej powierzchni skóry. Wyjaśniamy, jakim osobom zabieg ten jest szczególnie polecany.

Mezoterapia igłowa wyraźnie poprawia kondycję skóry

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który polega na wstrzykiwaniu preparatów w okolicach twarzy, szyi, dekoltu, pośladków, ud lub dłoni. Dzięki temu substancje odżywcze trafiają w głąb skóry, omijając barierę naskórkową. Pozwala to uzyskać znacznie lepsze efekty niż ma to miejsce w przypadku aplikacji tradycyjnych kosmetyków.

Wstrzykiwane koktajle, czyli mieszkanki preparatów przygotowywane przez specjalistę, pozwalają na wyraźne ujędrnienie skóry, polepszenie jej napięcia oraz uzyskanie wyraźnie świeższego wyglądu. Jeśli borykasz się z niedoskonałościami cery to zachęcamy do skorzystania z mezoterapii igłowej w Bytomiu, która zostanie indywidualnie dobrana do Twoich potrzeb.

Zabieg pozwala na redukcję rozstępów i cellulitu

Zabieg mezoterapii igłowej polecany jest osobom w każdym wieku. W przypadku młodych osób pozwala na redukcję rozstępów lub blizn potrądzikowych. Wskazany jest także jako profilaktyka przeciwzmarszczkowa. Osoby dojrzałe lub starsze mogą uzyskać redukcję obecnych zmarszczek, poprawienie owalu twarzy oraz uelastycznienie zwiotczałej skóry.

Odżywcze koktajle sprawdzą się do zlikwidowania cieni pod oczami oraz regeneracji skóry na dekolcie. W przypadku dolnych partii ciała, mezoterapia polecana jest w przypadku redukcji cellulitu. Preparaty można także wprowadzać do skóry głowy, co jest ważnym wsparciem w sytuacji leczenie łysienia oraz pobudzeniu włosów do wzrostu.