Niektóre mankamenty mogą negatywnie wpływać nie tylko na wygląd pacjenta oraz jego komfort psychiczny, ale także na jego zdrowie. Mowa tu między innymi o wiotkości skóry powiek górnych, która może być zarówno kompleksem, jak i wskazaniem medycznym do wykonania plastyki powiek. Czy wiesz, na czym polega ten zabieg i kiedy warto się na niego zdecydować?

Czym jest plastyka powiek?

Plastyka powiek, zwana także blefaroplastyką, to zabieg chirurgiczny, w ramach którego usuwa się bardzo wąski pasek skóry. Najczęściej nie przekracza on kilku milimetrów. W ten sposób chirurg pozbywa się nadmiaru skóry, a w niektórych przypadkach także nagromadzonego tłuszczu. Po zakończeniu całego procesu nakładane są szwy, zaś sam zabieg trwa średnio od 1 do 1,5 godziny.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że jest to zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa dyskomfortu w postaci bólu. Ze względu na fakt, iż nie ma potrzeb do stosowania narkozy, rekonwalescencja jest bardzo szybka. Plastyka powiek odbywa się w warunkach ambulatoryjnych, a więc powrót do domu następuje jeszcze tego samego dnia. Po około 5-7 dniach konieczne jest zdjęcie szwów.

Jakie są wskazania do wykonania plastyki powiek?

Najogólniej mówiąc, głównym wskazaniem do wykonania blefaroplastyki jest opadająca powieka górna. Dotyczy to w szczególności bardzo dużego zwiotczenia skóry, które powoduje ograniczenie pola widzenia czy zaburzenia percepcji wzrokowej. Należy mieć bowiem na uwadze, że taka niedoskonałość to nie tylko kwestia estetyczna, ale przede wszystkim zdrowotna.

Jeżeli chcesz wykonać plastykę powiek, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą. Zabieg wykonuje doświadczony chirurg, który zadba o możliwie jak najlepszy efekt. Zapisz się na konsultację lekarską, aby dowiedzieć się, czy możesz poddać się blefaroplastyce. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Twojej dyspozycji.