Nie ulega wątpliwości, że współcześnie istnieje wiele metod na poprawę wyglądu skóry twarzy. Oferty gabinetów medycyny estetycznej obfitują w różnorodne zabiegi upiększające, odmładzające czy rewitalizujące. Niektóre panie mają jednak problem z wyborem najlepszej dla nich usługi. Dziś dowiesz się, czym jest osocze bogatopłytkowe oraz jakie ma najważniejsze zastosowania.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to nic innego jak preparat krwiopochodny. Pozyskuje się go poprzez pobranie krwi, a następnie jej odwirowanie w specjalnej maszynie (tzw. wirówka). W ten sposób powstaje charakterystyczna substancja bogata w silnie skoncentrowane płytki krwi. Warto jednak zaznaczyć, że ze względu na specyfikę przygotowania do tego rodzaju zabiegu, zaleca się, aby wykonywać go wyłącznie u osób posiadających wykształcenie medyczne.

Jeżeli chcesz wykonać zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego w Piekarach Śląskich, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą. Gwarantujemy bezpieczną realizację usługi, którą wykonujemy z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół.

Jak wykorzystywane jest osocze bogatopłytkowe?

Najpopularniejszy zabieg z wykorzystaniem tej naturalnej substancji, zwany jest potocznie wampirzym liftingiem, zaś przynosi on świetne efekty. Przygotowany wcześniej preparat wstrzykuje się pod skórę odpowiednią techniką. Jej wybór uzależniony jest z kolei od indywidualnych predyspozycji pacjentki oraz jej oczekiwań. Powszechnie uznaje się, że to alternatywa dla botoksu. Skóra staje się wówczas naprężona i zyskuje młodzieńczy wygląd.

Wstrzyknięte osocze bogatopłytkowe dodatkowo stymuluje komórki do naturalnej regeneracji. Z tego względu znajduje zastosowanie także w walce z łysieniem. Może ponadto stanowić uzupełnienie leczenia urazów ortopedycznych oraz zwyrodnień mięśni i stawów. W niektórych przypadkach można zastosować ten preparat do niwelowania przebarwień lub blizn.