fr

Botoks (toksyna botulinowa) znajduje szerokie zastosowanie zarówno w okulistyce i neurologii, jak i kosmetologii. W gabinetach medycyny estetycznej stosowany jest głównie w zabiegach odmładzających, niwelujących zmarszczki mimiczne. Należy pamiętać, że z zabiegu nie mogą skorzystać kobiety w ciąży oraz osoby zmagające się m.in. z:

  • problemami ze strony układu ner wowego oraz mięśniowego,
  • chorobami autoimmunologicznymi,
  • stanami zapalnymi skóry.

Klientom, którzy obawiają się skorzystać z zabiegów wykorzystujących botoks, proponujemy terapię autologiczną na bazie fibryny bogatopłytkowej. Wszystkie zabiegi wykonywane są w naszym gabinecie w Piekarach Śląskich niedaleko Bytomia.

Jak działa botoks?

Działanie botoksu polega na wywołaniu długotrwałego paraliżu wybranej grupy mięśniowej. Dzięki zablokowaniu przekaźników nerwowo-mięśniowych mięśnie zostają zrelaksowane i rozluźnione, a zmarszczki mimiczne wygładzone. Oferujemy również zabiegi botoksu w leczeniu bruksizmu. Aplikacja preparatu w mięśnie żwaczy rozluźnia je, redukując nadmierne zaciskanie szczęki i zgrzytanie zębami.

Botoks a wyrażanie emocji

Botoks powszechnie kojarzony jest efektem „maski”, tj. nienaturalnej twarzy niezdolnej do wyrażania emocji. Na szczęście jest to tylko stereotyp. Dobór odpowiedniej dawki preparatu i jego umiejętna aplikacja umożliwiają osiągnięcie subtelnego efektu botoksu. Zabieg wygładza skórę, pozwalając jednocześnie na zachowanie naturalnej mimiki twarzy i dzielenie się swoimi emocjami.