LASEROWE LECZENIE NACZYNEK
(ASCLEPION QUADROSTAR PRO YELLOW)

Laser QuadroStar Pro Yellow umożliwia niezwykle skuteczne i bezpieczne pozbycie się poszerzonych naczynek (teleangiektazji), pajączków, rumienia, trądziku różowatego. Światło tego lasera penetrując skórę reaguje precyzyjnie wyłącznie ze zmianami naczyniowymi, a nie z otaczającą skórą. Hemoglobina zawarta we krwi pochłania energię światła, co powoduje trwałe zamknięcie czerwonych naczynek krwionośnych. Selektywne działanie dotyczące tylko naczynek warunkuje duże bezpieczeństwo zabiegu – skóra nie jest uszkadzana, więc po zabiegu nie pozostają żadne ślady.

Kiedy laser QuadroStar Pro Yellow przesuwa się po skórze, pacjent odczuwa liczne małe ukłucia na powierzchni skóry. Zwykle nie stanowią one dyskomfortu. W zależności od wielkości obszaru leczonego zabieg trwa od 10 do ok. 20 minut. Efekt zaniknięcia naczynek pacjent może zaobserwować bezpośrednio po zabiegu. Większość pacjentów uzyskuje ustąpienie lub znaczną poprawę zmian naczyniowych już po 1 lub 2 sesjach laseroterapii, niekiedy potrzebne są 3 – 4 zabiegi. Czy i kiedy należy powtórzyć leczenie zależy od indywidualnych uwarunkowań.

LASER FRAKCYJNY NIEABLACYJNY

ResurFX jest nieablacyjnym laserem frakcyjnym stymulującym głęboką regenerację kolagenu. Nieablacyjny czyli nie usuwa naskórka. System wyróżnia się wysoką mocą, a mimo to można go bezpiecznie stosować (technologia CoolScan), dzięki bardzo wydajnemu stałemu chłodzenia kontaktowej końcówki zabiegowej. Zastosowanie systemu chłodzenia pozwala na skrócenie czasu rekonwalescencji, zmniejszenie niepożądanych efektów i komplikacji oraz bezpieczne wykorzystanie pełnej mocy lasera. Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego ujędrniają skórę, poprawiają jej kondycję i gęstość. Dzieje się to dzięki tworzeniu kontrolowanej ilości mikrouszkodzeń na skórze o ściśle określonej głębokości i precyzyjnym rozmieszczeniu. Skóra regenerując się, jest stymulowana do produkcji elastyny i kolagenu. Zazwyczaj potrzeba około 3 sesji, by uzyskać widoczną poprawę tekstury, ale już po pierwszym zabiegu można zauważyć zmianę wielkości porów. Ostateczny wynik osiąga się po 3-5 sesjach w odstępach 4-5 tygodniowych. Można również zaobserwować dalszą poprawę skóry nawet po 6 miesiącach od zabiegu.

DEPILACJA LASEROWA
(Light sheer desire)

Laser diodowy LightSheer został wyprodukowany przez amerykańską firmę Lumenis i jest jednym z najnowocześniejszych oraz najbezpieczniejszych urządzeń do depilacji na rynku.
Światło lasera diodowego o długości 805nm wnika we włos, którego trzon zawierający barwnik pochłania światło następnie wydziela się ciepło, które jest przewodzone do mieszka włosowego niszcząc go bezpowrotnie.
Laserowa depilacja włosów Light Sheer jest bezpiecznym i skutecznym sposobem trwałego usuwania włosów ze wszystkich obszarów ciała.

PRZED ZABIEGIEM
• Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji jednorazową maszynką. Na 4-8 tygodni przed depilacją laserową należy zrezygnować z używania depilatora, wosku i wyrywania włosków pęsetą, aby nie wyrywać cebulki włosa.
• Przed zabiegiem rekomendowane jest wypicie ok. 2 litry wody mineralnej i nawilżanie naskórka
• Na tydzień przed depilacją laserową nie można stosować peelingu w miejscu zabiegu.
• Należy zrezygnować z opalenizny na 4-6 tyg. przed depilacją laserową

ZABIEG
• Kosmetolog dogala włoski, które klientowi nie udało się samemu usunąć.
• Dokładnie dezynfekuje głowicę lasera.
• Kosmetolog i klient zakładają okulary ochronne.
• Kosmetolog mapuje fragment ciała poddawany depilacji – zmywalną kredką rysuje na skórze małe kwadraciki, aby precyzyjnie wykonać zabieg.
• Przygotowuje kompresy z lodem i mocno schładza skórę.
• Miejsce przy miejscu oddaje strzały laserem Light Sheer Duet, delikatnie dociskając głowicę lasera do skóry.
• Po zakończonym zabiegu skóra może być podrażniona, dlatego kosmetolog nakłada na depilowane miejsce specjalną maść lub krem.

PO ZABIEGU
• Przez min. 4 tygodnie nie należy opalać miejsca, w którym wykonywana była depilacja laserowa. W tym okresie należy stosować kremy z filtrami anty-UVA i B z filtrem 50.
• Aby efekty były najlepsze kolejny zabieg należy wykonać za min. 6 do 12 tygodni.
• Po depilacji twarzy nie należy nadkładać makijażu, ponieważ może on podrażnić skórę.
• Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej nóg i okolic bikini należy założyć lekkie, zwiewne ubranie. Należy zrezygnować z obcisłych legginsów czy uciskających rajstop.
• Preparaty o działaniu złuszczającym (peelingi) wykonać można min. po 2 tygodniach od zabiegu depilacji.
• Naturalnym objawem po zabiegu depilacji laserowej jest chwilowy obrzęk lub zaczerwienienie depilowanego obszaru. W niektórych przypadkach mogą pojawić się strupki. Wszystkie te objawy są naturalne i powinny ustąpić maksymalnie po kilku dniach! W tym czasie należy obchodzić się ze skórą delikatnie:
• Należy używać żelu bezmydłowego, toniku lub mleczka bezalkoholowego. Możena przemyć depilowany obszar czystą wodą.
• Nie należy stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej pach.
• Rekomendowane jest użycie zasypki, kremu lub maści Alantan, Bepanthen czy Dermopanten.
Należy delikatnie osuszać skórę, nie trzeć i nie podrażniać w inny sposób.