fr

Makijaż permanentny brwi jest wspaniałym zabiegiem dla kobiet, które mają słabo zarysowane łuki brwiowe, rzadkie bądź nierówne brwi. Dzięki trwałemu makijażowi można dokonać korekty kształtu brwi w przypadku braku ich symetrii lub gdy występują w nich prześwity. Makijaż permanentny brwi jest też wygodnym rozwiązaniem dla kobiet, które cenią sobie komfort i nie chcą poświęcać codziennie czasu na makijaż tej jakże istotnej części twarzy. Ogromną zaletą makijażu permanentnego jest jego trwałość.

Gojenie się makijażu permanentnego brwi

Gojenie brwi po zabiegu zajmuje około 2 tygodni, jednak do 3 tygodni należy uważać, by nie zostały one podrażnione. Należy unikać miejsc takich jak sauny, solaria, a także nie wystawiać twarzy na nadmierną ekspozycję na promienie słoneczne. Inne zalecenia to m.in. to unikanie tarcia brwi ręcznikiem. Kluczowy jest również dobór kosmetyków w okresie gojenia. W zależności od różnych czynników, takich jak rodzaj cery oraz późniejsza pielęgnacji brwi, tego typu makijaż utrzymuje się od roku do nawet dwóch lat.

Rodzaje permanentnego makijażu brwi

Metoda microbladingu, nazywana również metodą piórkową ze względu na używanie w niej jednorazowego piórka, polecana jest do zagęszczenia rzadkich brwi. Daje ona naturalny efekt. W przypadku konieczności większej ingerencji w kolor czy kształt brwi świetnie sprawdza się metoda cienia. Można stosować ją w przypadku brwi słabo widocznych bądź z prześwitami. Jej łagodniejszą odmianą jest ostatnio popularna metoda ombre. Dzięki korzystaniu z pigmentów o różnym nasyceniu brwi są stonowane, a efekt jest bardziej naturalny. Metoda polecana jest osobom o jasnej karnacji oraz blondynkom. Inną metodą, dzięki której można uzyskać naturalnie wyglądające, delikatne brwi, bez klasycznego rysu włosów, jest metoda pudrowa.