Soczewki okularowe jednoogniskowe

Jednoogniskowe soczewki okularowe zapewniają ostre widzenie do patrzenia w dal lub czytania. Oznacza to, że mogą korygować nadwzroczność (soczewki dodatnie) oraz krótkowzroczność (soczewki ujemne).
Soczewki jednoogniskowe służą do korekcji wzroku podczas wykonywania konkretnych zadań np., czytania, pracy przy komputerze, jazdy samochodem, mogą być również noszone cały dzień.

Po przekroczeniu 40 roku życia większość ludzi zaczyna doświadczać pierwszych problemów związanych z wyraźnym widzeniem na bliskie odległości. Wiele czynności życia codziennego np., czytanie gazety czy odczytywanie i pisanie wiadomości na telefonie komórkowym staje się coraz bardziej uciążliwe. Jest to naturalne zjawisko związane z fizjologicznym starzeniem się oczu. Gdy korzysta się również z soczewek jednoogniskowych przeznaczonych do dali, koniecznym staje się fakt posiadania dwóch par okularów. Stąd też na pomoc przychodzą soczewki dwuogniskowe i progresywne.

Soczewki okularowe dwuogniskowe podzielone są na dwa segmenty, z których każdy posiada inną moc i funkcję. Górna część soczewki to korekcja widzenia dali, a dolna – bliży (czytania). W soczewkach dwuogniskowych segment do bliży jest widoczny. Należy wspomnieć, że okulary dwuogniskowe nie pozwalają na korekcję widzenia odległości pośrednich.

Szkła fotochromowe

Technologia fotochromowa chroni wzrok przed szkodliwymi promieniami słonecznymi (UV) i światłem niebieskim przepuszczając tylko światło bezpieczne dla oczu.
Soczewki fotochromowe chronią wzrok przez cały rok, bez względu na porę roku czy warunki pogodowe.
Po wyjściu z pomieszczenia na zewnątrz soczewki zaciemniają się do 60% w około minutę.
Po powrocie do wnętrza soczewki wracają do pełnej przejrzystości.
Wyróżnia się także soczewki fotochromowe Transitions Xtractive stworzone z myślą o kierowcach. Jako jedyne soczewki fotochromowe aktywują się do około 60% przez szyby samochodów.

LED CONTROL – ochrona oczu przed światłem niebieskim
Jest to powłoka antyrefleksyjna stworzona w celu ochrony przed wybranym zakresem niebieskiego widma światła oraz promieniowania UVA, które pochodzą ze sztucznego oświetlenia w pomieszczeniach oraz ekranów urządzeń elektronicznych podświetlanych diodami LED. Chroni oczy przed zmęczeniem, wynikającym z działania światła niebieskiego

DRIVE CONTROL – powłoka antyrefleksyjna dla kierowców
Powłoka antyrefleksyjna działa zarówno na światło czerwone emitowane przez halogeny, jak również światło niebieskie pochodzące z oświetlenia LED. Zmniejsza wielkość rozbłysku, ograniczając efekt oślepienia.

Soczewki okularowe progresywne

Podstawowym zadaniem okularów progresywnych jest możliwość wyraźnego widzenia na każdą odległość.
Efekt taki możliwy jest dzięki szczególnej, zaawansowanej konstrukcji szkieł, które zostały podzielone na trzy strefy widzenia – górna, odpowiada za wyraźne widzenie dali, dolna – do bliży, a strefa pośrednia doskonale nadaje się do patrzenia w odległościach pośrednich, np. podczas pracy przy komputerze.
Każdy z tych obszarów jest przez producentów dostosowany do indywidualnych potrzeb. Obecnie szkła progresywne cieszą się coraz większą popularnością.
To jeden z najlepszych sposobów na uniknięcie konieczności noszenia przy sobie kilku par okularów i zmieniania ich zależnie od sytuacji.

Soczewki biurowe

Przeznaczone dla osób, które spędzają czas w pomieszczeniach, m.in. dla pracowników biurowych. Pozwalają komfortowo widzieć zarówno tekst, monitor i osoby znajdujące się w pobliżu.
Są rozwiązaniem dla użytkowników, którzy nie potrzebują korekcji wzroku do dali bądź wolą nosić na zewnątrz inne okulary.