fr

Do zespołu naszych okulistów należą również doświadczeni okuliści dziecięcy. Zapewniamy dużą dozę cierpliwości i przyjazną atmosferę, by badania były przeprowadzone bezstresowo. Wiemy, jak wymagającymi pacjentami bywają dzieci, dlatego dokładamy wszelkich starań, by wizyta w gabinecie lekarskim była dla dziecka pozytywnym przeżyciem. Najczęściej po zakropleniu oczu przeprowadzane jest badanie przy użyciu specjalnej lampy szczelinowej. W razie konieczności lekarz wykonuje również inne badania. W naszym Centrum nabyć można także szkła i oprawki dziecięce. Zdajemy sobie sprawę z tego, że częstym problem u dzieci jest ściąganie przez nie okularów, dlatego pomagamy dziecku zaprzyjaźnić się z nową rzeczą, która będzie towarzyszyć mu każdego dnia.

Badania wzroku u dzieci

W związku ze znaczącym wzrostem czasu użytkowania urządzeń mobilnych przez dzieci i młodzież, coraz częściej wśród młodych osób diagnozowana jest krótkowzroczność. Kilkuletnie dzieci nie są w stanie zasygnalizować swoich problemów ze wzrokiem, a dla rodziców tego typu wada może być trudna do wychwycenia. Z tego też powodu tak ważne są rutynowe badania wzroku dzieci. Niezauważony problem może powodować problemy z nauką, a także przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu i rodzić frustrację u malucha. Istotne jest, by diagnoza została postawiona jak najszybciej, a wada wzroku możliwie szybko skorygowana. Warto jest obserwować na co dzień swoje dziecko, ponieważ symptomy takie jak zbliżanie się do ekranu telewizora czy mrużenie oczu mogą świadczyć o problemach ze wzrokiem.

Badanie okulistyczne dzieci jest niesłychanie ważne. W pierwszych latach życia problemy z wzorkiem u dzieci często są dla rodziców niewidoczne. Jednak nieleczone zaburzenia widzenia mogą prowadzić do osłabienia zdolności widzenia w jednym oku (tzw. leniwe oko).
Bardzo istotna jest wczesna diagnoza, oraz prawidłowe leczenie, ponieważ nie wykrycie tej wady w odpowiednim czasie, może doprowadzić do trwałego niedowidzenia.
Badane powinno być zwłaszcza dziecko, gdy jeden z rodziców lub rodzeństwo ma wady wzroku.
Każde dziecko powinno być badane przez lekarza okulistę. Wielu rodziców zastanawia się jak rozpoznawać wadę wzorku u dziecka?

Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

  • zezuje, przechyla głowę na którąś stronę przy skupieniu na czymś wzroku. Badanie powinno się odbyć najwcześniej około 3 roku życia. W wypadku jeżeli nas coś niepokoi – wcześniej.
  • mruży oczy, przymyka jedno z nich
  • często przeciera oczy
  • nie zauważa przedmiotów, często się potyka
  • przybliża lub oddala głowę do książek
  • wolno i z błędami przepisuje z tablicy
  • słabo czyta, szybko się męczy i zniechęca do dalszego czytania
  • ma kłopoty z koncentracją
  • podchodzi do telewizora

W dobie XXI wieku i urządzeń elektronicznych warto zadbać o bezpieczeństwo oczu swoich pociech. Obecna technologia okularowa umożliwia ochronę oka przed promieniowaniem niebieskim, które jest emitowane przez smartfony, tablety, laptopy ect.
Powłoka antyrefleksyjna LED CONTROL chroni oczy przed zmęczeniem, które jest skutkiem działania światła niebieskiego.

CERTYFIKAT