Radiofrekwencja mikroigłowa to jedna z najnowszych technologii w medycynie estetycznej. Polega ona na zastosowaniu fal radiowych o częstotliwości 0,5-7 MHz, które podwyższają temperaturę skóry. Wysoka temperatura prowadzi do napięcia się włókien kolagenowych odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Ponadto stymuluje ona komórki do syntezy kolagenu i elastyny. W czasie zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej skóra jest dodatkowo nakłuwana, co umożliwia działanie w jej głębszych warstwach. Zabieg wykonujemy w naszym centrum w Piekarach Śląskich niedaleko Bytomia.

Radiofrekwencja mikroigłowa nie jest jedyną procedurą wykorzystującą działanie fali radiowej. W naszej ofercie znajdą Państwo także oczyszczenie wodorowe, którego ostatnim etapem jest zabieg liftingujący z zastosowaniem mikroprądów.

Przebieg radiofrekwencji mikroigłowej

Czy zabieg radiofrekwencji mikroigłowej boli? Nakłuwanie skóry może powodować u pacjenta dyskomfort, dlatego pierwszym krokiem jest znieczulenie obszaru zabiegowego preparatem z zawartością lidokainy. Następnie specjalną głowicą i na odpowiednich głębokościach dla danej partii, wykonujemy mikronakłucia, za których pomocą do głębokich warstw skóry docierają fale radiowe o określonej częstotliwości. W przypadku twarzy poruszamy się w obrębie od 0,3 do 1,5 milimetra. Głowica jest wyposażona w 49 pozłacanych igieł, które pracują w systemie mechanicznego nakłuwania skóry.

Jakich efektów można się spodziewać po radiofrekwencji mikroigłowej?

Pierwsze efekty radiofrekwencji mikroigłowej można zaobserwować natychmiast po zabiegu. Jest to przede wszystkim napięcie skóry spowodowane obkurczeniem się włókien kolagenowych. Stymulacja komórek powoduje także długofalowe rezultaty takie jak widoczna, ogólna poprawa stanu cery.

Efekty zabiegu:

  • lifting skóry i poprawa owalu twarzy,
  • poprawa jędrności,
  • spłycenie zmarszczek,
  • wygładzenie i zagęszczenie skóry,
  • redukcja blizn i rozstępów.