AUTOLOGICZA TERAPIA ANTI- AGINE to materiały pozyskiwane z krwi własnej pacjenta, które zawierają szereg czynników przyspieszających angiogenezę tj.tworzenie nowych naczyń krwionośnych oraz budowę nowych komórek.

1. OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Osocze bogatopłytkowe – PRP, to autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego, który otrzymuje się z krwi pacjentki. W ten sposób można ostrzykiwać skórę twarzy, szyi, dekoltu, skórę głowy oraz stronę grzbietową dłoni.

Po pobraniu krwi, zostaje ona odwirowana, uzyskując aktywne trombocyty, które są zawarte w osoczu. Są one niezwykle ważne dla regeneracji komórek skóry. Uzyskany preparat zawiera czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka. Pobudzają one także syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu.

Podczas wampirzego liftingu osocze podawane jest w formie mikrodepozytów, które – wraz z serią nakłuć – powodują pobudzenie procesów regeneracji skóry. Mezenchymalne komórki macierzyste i fibroblasty są stymulowane do produkcji kolagenu i odnowy biologicznej tkanek. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym powierzchniowym (krem znieczulający nakładany jest ok. 30 minut przed podaniem PRP).

PRZEBIEG ZABIEGU

W pierwszej kolejności pobiera się krew pacjenta (około 10ml). Następnie podczas podawania preparatu – podobnie jak podczas klasycznej mezoterapii pacjent odczuwa moment ukłucia igłą, co może powodwać uczucie dyskomfortu.
Optymalne efekty mezoterapii skóry twarzy uzyskuje się, wykonując kilka zabiegów w ciągu roku. Najczęściej zaleca się podawanie osocza w serii co ok. 2-4 tygodnie.

2. FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA

Fibryna bogatopłytkowa podobnie jak osocze bogatopłytkowe jest to substancja zaliczana do tak zwanych krwiopochodnych preparatów autologicznych. Znajduje się w nich duża ilość różnego rodzaju czynników wzrostu i związków powodujących stymulację podziałów komórkowych i powstawanie tkanek. Ponadto pobudzają one procesy angiogenezy, czyli tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Dzięki temu pobudzane są procesy regeneracyjne skóry, czego efektem jest poprawa jej jędrności i napięcia co skutkuje odmłodzeniem wyglądu.
Jest to metoda w stu procentach bezpieczna, ponieważ wykorzystuje się w niej własną krew pacjenta, bezpośrednio z której otrzymuje się preparat. Fibryna bogatopłytkowa różni się od osocza bogatopłytkowego tym, że ma usieciowaną, trójwymiarową strukturę. Dzięki temu płytki krwi w niej zawarte przez dłuższy czas są stymulowane do wydzielania czynników wzrostu mających zbawienny wpływ na skórę.

PLASMA COMPLEX

Dzięki postępowi technologicznemu możliwe stało się pozyskiwanie materiału autologicznego w warunkach ambulatoryjnych. Otwierając tym samym drogę lekarzom medycyny estetycznej do wdrażania nowych, skuteczniejszych terapii anti-aging. Procedury z wykorzystaniem naturalnie występujących w naszych organizmach substancji aktywujących i wspierających procesy regeneracyjne wydają się być zatem fundamentem nowoczesnej profilaktyki przeciwstarzeniowej i rewitalizacyjnej.

Działanie Plasma Complex jest tak skuteczne dzięki połączeniu w jednej terapii właściwości obu frakcji fibryny, zarówno I-PRF jak i S-PRF. Wyodrębnić przy tym można jego 3 podstawowe etapy:

• Etap stymulacji, w którym komórki naczyń krwionośnych, naskórka czy fibroblasty są pobudzane do namnażania się i równomiernego rozprzestrzeniania na fibrynowej macierzy, co prowadzi do wzmożonej syntezy białek strukturalnych i kolagenu.

• Etap regeneracji, w którym nowo powstały kolagen oraz naczynia krwionośne włączają się w proces przebudowy tkanki skórnej poprzez poprawę jej sprężystości i utlenowania.

Etap odnowienia, w którym następuje prawidłowe ukształtowanie struktury tkanki skórnej poprzez jej właściwe odżywienie i napięcie.