Autologiczna terapia anti-aging wykorzystuje materiały pozyskiwane z krwi własnej pacjenta, które zawierają szereg czynników przyspieszających angiogenezę tj. tworzenie nowych naczyń krwionośnych oraz budowę nowych komórek. Dzięki wykorzystaniu substancji pozyskanych z krwi pacjenta zabieg jest w pełni bezpieczny nawet dla alergików, którzy mogliby źle zareagować na inne zabiegi medycyny estetycznej – nawet na delikatne peelingi chemiczne.
Wampirzy lifting można wykonać za pomocą osocza bogatopłytkowego lub fibryny. Wykonujemy także zabiegi łączące w sobie działanie obu substancji, a co za tym idzie – wykorzystujące wszystkie ich zalety. Czym różnią się od siebie osocze bogatopłytkowe i fibryna?
Osocze bogatopłytkowe a fibryna
Zarówno osocze bogatopłytkowe, jak i fibrynę pozyskuje się z krwi własnej pacjenta tuż przed wykonaniem zabiegu. To, jaki preparat zostanie uzyskany, zależy od jej obróbki. Aby uzyskać osocze bogatopłytkowe, krew umieszczoną w probówce poddaje się szybkiemu wirowaniu. Aby uzyskać fibrynę, wirowanie jest krótsze i wolniejsze. Podstawowa różnica w działaniu obu substancji polega na szybkości ich działania. Fibryna, ze względu na swoją budowę, wolniej niż osocze bogatopłytkowe uwalnia płytkowe czynniki wzrostu, co sprawia, że dłużej działa w obszarze aplikacji.
Jak przebiega wampirzy lifting?
W pierwszej kolejności pobiera się krew pacjenta (około 10 ml), z której uzyskuje się fibrynę i osocze bogatopłytkowe. Następnie podczas podawania preparatu, podobnie jak podczas klasycznej mezoterapii, pacjent odczuwa moment ukłucia igłą, co może powodować uczucie dyskomfortu. Aby zminimalizować nieprzyjemne odczucia, przed rozpoczęciem zabiegu nakładamy na obszar poddawany zabiegowi krem znieczulający. Optymalne efekty mezoterapii skóry twarzy uzyskuje się, wykonując kilka zabiegów w ciągu roku. Najczęściej zaleca się podawanie osocza w serii co ok. 2-4 tygodnie.
Zabiegi łączone
Wampirzy lifting w połączeniu z innymi zabiegami morze przynieść spektakularne rezultaty. Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego i fibryny łączy się m.in. z zabiegiem radiofrekwencji mikroigłowej. Połączenie obu procedur wpływa na skrócenie okresu rekonwalescencji oraz przyspieszenie widoczności rezultatów.
Aby umówić wizytę w naszym gabinecie medycyny estetycznej w Piekarach Śląskich obok Bytomia, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Wszystkie dane kontaktowe znajdą Państwo na naszej stronie.
1. OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE
Osocze bogatopłytkowe – PRP, to autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego, który otrzymuje się z krwi pacjentki. W ten sposób można ostrzykiwać skórę twarzy, szyi, dekoltu, skórę głowy oraz stronę grzbietową dłoni.
Po pobraniu krwi, zostaje ona odwirowana, uzyskując aktywne trombocyty, które są zawarte w osoczu. Są one niezwykle ważne dla regeneracji komórek skóry. Uzyskany preparat zawiera czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka. Pobudzają one także syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu.
Podczas wampirzego liftingu osocze podawane jest w formie mikrodepozytów, które – wraz z serią nakłuć – powodują pobudzenie procesów regeneracji skóry. Mezenchymalne komórki macierzyste i fibroblasty są stymulowane do produkcji kolagenu i odnowy biologicznej tkanek. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym powierzchniowym (krem znieczulający nakładany jest ok. 30 minut przed podaniem PRP).
PRZEBIEG ZABIEGU
W pierwszej kolejności pobiera się krew pacjenta (około 10ml). Następnie podczas podawania preparatu – podobnie jak podczas klasycznej mezoterapii pacjent odczuwa moment ukłucia igłą, co może powodwać uczucie dyskomfortu.
Optymalne efekty mezoterapii skóry twarzy uzyskuje się, wykonując kilka zabiegów w ciągu roku. Najczęściej zaleca się podawanie osocza w serii co ok. 2-4 tygodnie.
2. FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA
Fibryna bogatopłytkowa podobnie jak osocze bogatopłytkowe jest to substancja zaliczana do tak zwanych krwiopochodnych preparatów autologicznych. Znajduje się w nich duża ilość różnego rodzaju czynników wzrostu i związków powodujących stymulację podziałów komórkowych i powstawanie tkanek. Ponadto pobudzają one procesy angiogenezy, czyli tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Dzięki temu pobudzane są procesy regeneracyjne skóry, czego efektem jest poprawa jej jędrności i napięcia co skutkuje odmłodzeniem wyglądu.
Jest to metoda w stu procentach bezpieczna, ponieważ wykorzystuje się w niej własną krew pacjenta, bezpośrednio z której otrzymuje się preparat. Fibryna bogatopłytkowa różni się od osocza bogatopłytkowego tym, że ma usieciowaną, trójwymiarową strukturę. Dzięki temu płytki krwi w niej zawarte przez dłuższy czas są stymulowane do wydzielania czynników wzrostu mających zbawienny wpływ na skórę.
PLASMA COMPLEX
Dzięki postępowi technologicznemu możliwe stało się pozyskiwanie materiału autologicznego w warunkach ambulatoryjnych. Otwierając tym samym drogę lekarzom medycyny estetycznej do wdrażania nowych, skuteczniejszych terapii anti-aging. Procedury z wykorzystaniem naturalnie występujących w naszych organizmach substancji aktywujących i wspierających procesy regeneracyjne wydają się być zatem fundamentem nowoczesnej profilaktyki przeciwstarzeniowej i rewitalizacyjnej.
Działanie Plasma Complex jest tak skuteczne dzięki połączeniu w jednej terapii właściwości obu frakcji fibryny, zarówno I-PRF jak i S-PRF. Wyodrębnić przy tym można jego 3 podstawowe etapy:
• Etap stymulacji, w którym komórki naczyń krwionośnych, naskórka czy fibroblasty są pobudzane do namnażania się i równomiernego rozprzestrzeniania na fibrynowej macierzy, co prowadzi do wzmożonej syntezy białek strukturalnych i kolagenu.
• Etap regeneracji, w którym nowo powstały kolagen oraz naczynia krwionośne włączają się w proces przebudowy tkanki skórnej poprzez poprawę jej sprężystości i utlenowania.
Etap odnowienia, w którym następuje prawidłowe ukształtowanie struktury tkanki skórnej poprzez jej właściwe odżywienie i napięcie.