Stymulatory tkankowe wykorzystywane są w zabiegach mających na celu zwalczanie różnych defektów skórnych oraz przeciwdziałanie starzeniu. Procedury z ich zastosowaniem są jednymi z najpopularniejszych zabiegów kosmetologicznych. Nie bez przyczyny. Stymulatory tkankowe nie tylko natychmiastowo poprawiają wygląd skóry, ale także pobudzają syntezę kolagenu i elastyny, co wpływa na długotrwałe polepszenie jej stanu. Wykazują silniejsze działanie od mezoterapii igłowej.To, czy skóra potrzebuje klasycznej mezoterapii czy stymulatora, określi specjalista wykonujący zabieg. Często istnieje potrzeba połączenia w serii dwóch rodzajów produktów, aby zadziałać kompleksowo na określony problem skórny.

Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona oraz mogą pojawić się na niej wybroczyny, które jednak znikają po kilku dniach. O zaleceniach i częstotliwości wykonywania zabiegów decyduje specjalista z naszego centrum w Piekarach Śląskich.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Zabiegi z zastosowaniem stymulatorów tkankowych umożliwiają uporanie się z wieloma rodzajami niedoskonałościami skórnymi. Przede wszystkim pozwalają one długotrwale pobudzić syntezę kolagenu i elastyny, poprawić gęstość skóry, jej napięcie oraz elastyczność.Dzięki temu osiąga się wizualny efekt odmłodzenia cery. Proponujemy także wykorzystanie stymulatorów tkankowych na przebarwienia – składniki w nich zawarte wpływają na ujednolicenie kolorytu skóry.

Rodzaje stymulatorów tkankowych

Aby odpowiedzieć na potrzeby klientów z różnymi problemami skórnymi, korzystamy z preparatów o zróżnicowanym składzie, mechanizmie działania i trwałości. Posługujemy się m.in. stymulatorami tkankowymi z aminokwasami, kwasem hialuronowym, polinukleotydami (małymi cząsteczkami DNA oraz RNA) czy bursztynianem sodu. Zabiegi wykonujemy nie tylko w obrębie twarzy, ale również szyi i dekoltu.

Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona oraz mogą pojawić się wybroczyny, które jednak znikają po kilku dniach.. O zaleceniach i częstotliwości zabiegu decyduje osoba wykonująca zabieg.

1. Nucleofill strong

Stymulator tkankowy do głębokiej odnowy i przebudowy skóry, który opracowany został na bazie naturalnych polinukleotydów.

Wyróżnia się trójkierunkowym mechanizmem działania:
• stymulacja procesu wytwarzania kolagenu typu I i elastyny, co powoduje zagęszczenie skóry i jej lifting,
• działanie antyoksydacyjne,
• długotrwałe nawodnienie skóry, dzięki wiązaniu wody przez polinukleotydy.
Idealny dla osób, które zauważają u siebie pierwsze objawy starzenia się skóry, takie jak utratę elastyczności i nawilżenia.

2. Linerase (twarz+szyja+dekolt)

Preparat Linerase to jedyny dostępny na rynku atelokolagen typu I, który zwiększa w skórze ilość fibroblastów i pobudza je do wzmożonej produkcji nowego, zdrowego kolagenu. W efekcie skóra staje się bardziej gęsta, jędrna a zmarszczki ulegają wygładzeniu. Skóra zyskuje bardziej równomierną strukturę i jednolity koloryt. Procedura zabiegu z wykorzystaniem preparatu Linerase jest mało inwazyjna, dzięki czemu nie wymaga okresu rekonwalescencji.

3. Jalupro

Aminokwasowa terapia zastępcza. Formuła produktu opiera się na wysokim stężeniu kwasu hialuronowego oraz kompleksu aminokwasów (glicyna, l-prolina, l-lizyna i l-leucyna). Komórkom skóry dostarczane są dokładnie takie składniki, które są potrzebne do prawidłowego ich funkcjnowania i rozwoju.

4. Neauvia hydro deluxe

To preparat do głębokiej biorewitalizacji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Zawiera 18 mg/ml czystego kwasu hialuronowego, 0,01% hydroksyapatytu wapnia oraz aminokwasy (glicyna i l-prolina ). Zapewnia długotrwały efekt nawilżenia i odbudowy skóry poprzez następująca po zbiegu stymulację procesów odbudowy elastyny i kolagenu w skórze.

5. Ejal 40

To włoski preparat, który zawiera nieusieciowany kwas hialuronowy nowej generacji o stężeniu aż 40 mg/2ml. Przeznaczony do wykonywania zabiegów na twarz. W szczególności dla osób, które zmagają się z odwonioną, skórą, narażoną na promieniowanie UV oraz szkodliwy wpływ klimatyzacji i warunków atmosferycznych.

6. Profhilo

PROFHILO H+L to nowoczesny produkt zawierający stabilizowane kompleksy hybrydowe HA, o najwyższym dostępnym stężeniu – aż 64 mg.
L-HA, którego działanie skutkuje uruchomieniem kaskady naprawczej, regeneracyjnej skóry. H-HA, które są głównym komponentem rusztowania skóry i gęstości ECM matrixu.
Dzięki tym cząsteczkom uzyskujemy efekt wypełniający i modelujący. Powolnie i długotrwale uwalniająca się z miejsca wstrzyknięcia molekuła młodości PROFHILO® działa jak miliony sprężynek, które przywracają utracony kontur twarzy. Preparat wygładza zmarszczki oraz liftinguje skórę.

7. Lumi eyes (okolica oka)

Nowoczesny stymulator tkankowy dedykowany do zabiegów mezoterapii okolic oczu. Preparat odbudowuje uszkodzenia skóry właściwej za pomocą polinukleotydów, które wykazują działanie regenerujące. Efektem zastosowania Lumi Eyes jest intensywnie nawilżona i odmłodzona skóra bez objawów zmęczenia i zasinienia.