Stymulatory tkankowe, to gama preparatów do iniekcji. Ich działanie w dużej mierze polega na odbudowie struktury skóry, poprzez stymulację wytwarzania kolagenu i elastyny. Dają one naturalne efekty poprawy jędrności skóry, bez ingerowania w zmiany rysów twarzy.

Preparaty należące do stymulatorów tkankowych są bardzo pomocne i efektywne w zwalczaniu różnych defektów skórnych oraz przeciwdziałają starzeniu. Wykazują silniejsze działanie od mezoterapii igłowej. To czy skóra potrzebuje klasycznej mezoterapii, czy stumulatora określi specjalista wykonujący zabieg. Często istnieje potrzeba połączenia w serii, dwóch rodzajów produktów, aby zadziałać kompleksowo na problem skórny,

Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona oraz mogą pojawić się wybroczyny, które jednak znikają po kilku dniach.. O zaleceniach i częstotliwości zabiegu decyduje osoba wykonująca zabieg.

1. Nucleofill strong

Stymulator tkankowy do głębokiej odnowy i przebudowy skóry, który opracowany został na bazie naturalnych polinukleotydów.

Wyróżnia się trójkierunkowym mechanizmem działania:
• stymulacja procesu wytwarzania kolagenu typu I i elastyny, co powoduje zagęszczenie skóry i jej lifting,
• działanie antyoksydacyjne,
• długotrwałe nawodnienie skóry, dzięki wiązaniu wody przez polinukleotydy.
Idealny dla osób, które zauważają u siebie pierwsze objawy starzenia się skóry, takie jak utratę elastyczności i nawilżenia.

2. Linerase (twarz+szyja+dekolt)

Preparat Linerase to jedyny dostępny na rynku atelokolagen typu I, który zwiększa w skórze ilość fibroblastów i pobudza je do wzmożonej produkcji nowego, zdrowego kolagenu. W efekcie skóra staje się bardziej gęsta, jędrna a zmarszczki ulegają wygładzeniu. Skóra zyskuje bardziej równomierną strukturę i jednolity koloryt. Procedura zabiegu z wykorzystaniem preparatu Linerase jest mało inwazyjna, dzięki czemu nie wymaga okresu rekonwalescencji.

3. Jalupro

Aminokwasowa terapia zastępcza. Formuła produktu opiera się na wysokim stężeniu kwasu hialuronowego oraz kompleksu aminokwasów (glicyna, l-prolina, l-lizyna i l-leucyna). Komórkom skóry dostarczane są dokładnie takie składniki, które są potrzebne do prawidłowego ich funkcjnowania i rozwoju.

4. Neauvia hydro deluxe

To preparat do głębokiej biorewitalizacji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Zawiera 18 mg/ml czystego kwasu hialuronowego, 0,01% hydroksyapatytu wapnia oraz aminokwasy (glicyna i l-prolina ). Zapewnia długotrwały efekt nawilżenia i odbudowy skóry poprzez następująca po zbiegu stymulację procesów odbudowy elastyny i kolagenu w skórze.

5. Ejal 40

To włoski preparat, który zawiera nieusieciowany kwas hialuronowy nowej generacji o stężeniu aż 40 mg/2ml. Przeznaczony do wykonywania zabiegów na twarz. W szczególności dla osób, które zmagają się z odwonioną, skórą, narażoną na promieniowanie UV oraz szkodliwy wpływ klimatyzacji i warunków atmosferycznych.

6. Profhilo

PROFHILO H+L to nowoczesny produkt zawierający stabilizowane kompleksy hybrydowe HA, o najwyższym dostępnym stężeniu – aż 64 mg.
L-HA, którego działanie skutkuje uruchomieniem kaskady naprawczej, regeneracyjnej skóry. H-HA, które są głównym komponentem rusztowania skóry i gęstości ECM matrixu.
Dzięki tym cząsteczkom uzyskujemy efekt wypełniający i modelujący. Powolnie i długotrwale uwalniająca się z miejsca wstrzyknięcia molekuła młodości PROFHILO® działa jak miliony sprężynek, które przywracają utracony kontur twarzy. Preparat wygładza zmarszczki oraz liftinguje skórę.

7. Lumi eyes (okolica oka)

Nowoczesny stymulator tkankowy dedykowany do zabiegów mezoterapii okolic oczu. Preparat odbudowuje uszkodzenia skóry właściwej za pomocą polinukleotydów, które wykazują działanie regenerujące. Efektem zastosowania Lumi Eyes jest intensywnie nawilżona i odmłodzona skóra bez objawów zmęczenia i zasinienia.