Stymulatory tkankowe wykorzystywane są w zabiegach mających na celu zwalczanie różnych defektów skórnych oraz przeciwdziałanie starzeniu. Procedury z ich zastosowaniem są jednymi z najpopularniejszych zabiegów kosmetologicznych. Nie bez przyczyny. Stymulatory tkankowe nie tylko natychmiastowo poprawiają wygląd skóry, ale także pobudzają syntezę kolagenu i elastyny, co wpływa na długotrwałe polepszenie jej stanu. Wykazują silniejsze działanie od mezoterapii igłowej.To, czy skóra potrzebuje klasycznej mezoterapii czy stymulatora, określi specjalista wykonujący zabieg. Często istnieje potrzeba połączenia w serii dwóch rodzajów produktów, aby zadziałać kompleksowo na określony problem skórny.
Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona oraz mogą pojawić się na niej wybroczyny, które jednak znikają po kilku dniach. O zaleceniach i częstotliwości wykonywania zabiegów decyduje specjalista z naszego centrum w Piekarach Śląskich.
Kiedy warto zdecydować się na zabieg?
Zabiegi z zastosowaniem stymulatorów tkankowych umożliwiają uporanie się z wieloma rodzajami niedoskonałościami skórnymi. Przede wszystkim pozwalają one długotrwale pobudzić syntezę kolagenu i elastyny, poprawić gęstość skóry, jej napięcie oraz elastyczność.Dzięki temu osiąga się wizualny efekt odmłodzenia cery. Proponujemy także wykorzystanie stymulatorów tkankowych na przebarwienia – składniki w nich zawarte wpływają na ujednolicenie kolorytu skóry.
Rodzaje stymulatorów tkankowych
Aby odpowiedzieć na potrzeby klientów z różnymi problemami skórnymi, korzystamy z preparatów o zróżnicowanym składzie, mechanizmie działania i trwałości. Posługujemy się m.in. stymulatorami tkankowymi z aminokwasami, kwasem hialuronowym, polinukleotydami (małymi cząsteczkami DNA oraz RNA) czy bursztynianem sodu. Zabiegi wykonujemy nie tylko w obrębie twarzy, ale również szyi i dekoltu.
Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona oraz mogą pojawić się wybroczyny, które jednak znikają po kilku dniach.. O zaleceniach i częstotliwości zabiegu decyduje osoba wykonująca zabieg.