Mezoterapia igłowa to zabieg mający na celu dostarczenie skórze substancji nawilżających, odżywczych i regenerujących. Przy pomocy strzykawki i niewielkiej igły wprowadza się śródskórnie odpowiednio dobrany koktajl. Koktajle zawierają takie składniki jak kwas hialuronowy, witaminy, peptydy, aminokwasy, czynniki wzrostu, mikroelementy i inne. Substancje podane w ten sposób zwiększają metabolizm komórek i stymulują je do syntezy kolagenu i elastyny.

Wskazania do mezoterapii igłowej

Zabieg mezoterapii igłowej znajduje zastosowanie w korekcji różnorodnych niedoskonałości skórnych, a nawet leczeniu chorób skóry. Efekty zabiegu są uzależnione przede wszystkim od wykorzystanych preparatów. Podobnie jak radiofrekwencja mikroigłowa, mezoterapia może być wykorzystana do spłycenia zmarszczek, blizn i rozstępów. Stosowane w czasie zabiegu substancje, np. kwas hialuronowy, umożliwiają także głębokie nawilżenie skóry i poprawę jej elastyczności. Procedura wykonywana jest nie tylko w obszarze twarzy, szyi i dekoltu, ale także m.in. dłoni, ud czy pośladków. W naszym gabinecie mogą Państwo skorzystać także z zabiegów mezoterapii igłowej przeciwko łysieniu.

Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej?

Po konsultacji, poznaniu oczekiwań klienta i dobraniu odpowiedniego preparatu przystępuje się do rozpoczęcia zabiegu. Aby zminimalizować dyskomfort spowodowany nakłuciami, aplikujemy na skórę pacjenta krem znieczulający. Nakłucia wykonuje się na poziomie śródskórnym lub podskórnym. Pierwsze efekty mezoterapii igłowej można zauważyć już po pierwszym zabiegu – skóra jest gładsza, jędrniejsza i odżywiona. Aby zapewnić trwałe rezultaty, należy wykonać całą serię zabiegów mezoterapii.

Gabinet Medycyny Estetycznej przy Centrum Macula mieści się w Piekarach Śląskich niedaleko Bytomia. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

PRZEBIEG ZABIEGU:
Mezoterapia polega na wykonywaniu nakłuć cienką igłą, ale jedynie w powierzchownych warstwach skóry. Do komórek wstrzykiwany jest odpowiednio dobrany do potrzeb pacjenta preparat. Około 30 minut przed planowanym zabiegiem, osoby wrażliwe na ból są dodatkowo znieczulane specjalnym kremem. Dzięki temu zabieg mezoterapii igłowej może być niemal nieodczuwalny. Czas trwania zabiegu jest uzależnony od obszaru zabiegowego.
Po zakończeniu zabiegu zabezpiecza skórę krem ochronnym z filtrem UV. Skutkami ubocznymi mezoterapii igłowej mogą być delikatne zaczerwienienia lub niewielkie siniaki, które znikają po kilku dniach.