Zabieg mający na celu dostarczenie skórze substancji nawilżających, odżywczych i regenerujących. Przy pomocy strzykawki i niewielkiej igły wprowadza się śródskórnie odpowiednio dobrany koktajl. Koktajle zawierają takie składniki jak kwas hialuronowy, witaminy, peptydy, aminokwasy, czynniki wzrostu, mikroelementy i inne. Substancje podane w ten sposób zwiększają metabolizm komórek i stymulują do syntezy kolagenu i elastyny.

PRZEBIEG ZABIEGU:
Mezoterapia polega na wykonywaniu nakłuć cienką igłą, ale jedynie w powierzchownych warstwach skóry. Do komórek wstrzykiwany jest odpowiednio dobrany do potrzeb pacjenta preparat. Około 30 minut przed planowanym zabiegiem, osoby wrażliwe na ból są dodatkowo znieczulane specjalnym kremem. Dzięki temu zabieg mezoterapii igłowej może być niemal nieodczuwalny. Czas trwania zabiegu jest uzależnony od obszaru zabiegowego.
Po zakończeniu zabiegu zabezpiecza skórę krem ochronnym z filtrem UV. Skutkami ubocznymi mezoterapii igłowej mogą być delikatne zaczerwienienia lub niewielkie siniaki, które znikają po kilku dniach.

1. Mezoterapia igłowa skóry twarzy Cytocare/Stretchcare

CytoCare 516, CytoCare 532, Stretchcare  to koktajle przeznaczone do mezoterapii. Dają efekt odmłodzenia, wygładzenia, intensywnego nawodnienia oraz regeneracji skóry. Wyjątkową skuteczność zapewnia skład preparatu, który oprócz kwasu hialuronowego, zawiera także 55 aktywnych składników, w tym witaminy, sole nieorganiczne i aminokwasy. Synergiczne działanie witamin, aminokwasów i minerałów z kwasem hialuronowym przyspiesza regenerację komórkową. Ma działanie przeciwutleniające i ochronne.

2. Mezoterapia igłowa NEOFOUND

NEOFOUND to wyrób medyczny produkcji włoskiej. Jest silnym „boosterem”, który poradzi sobie z różnymi niedoskonałościami związanymi z procesem starzenia się skóry. Takimi jak powierzchowne zmarszczki, nierówności na powierzchni skóry, utaratę jędrności i elastyczności skóry. Produkt zawiera gamę doskonale zbilansowanych składników aktywnych, które głęboko nawilżają, poprawiają kondycję skóry oraz redukują stres oksydacyjny.

3. Mezoterapia igłowa okolicy oka (RRS Ha Eyes)

Preparat zawierający kompleks biorewitalizujący: 11 antyoksydantów, 5 lawonoidów, 3 saponiny, 5 polifenoli, 2 peptydy, mikroelement. Dzięki czemu wykazuje działanie nawilżające, poprawia mikrokrążenie, rozjaśnia skórę wokół oczu i działa antyoksydacyjnie.