Mezoterapia igłowa to zabieg mający na celu dostarczenie skórze substancji nawilżających, odżywczych i regenerujących. Przy pomocy strzykawki i niewielkiej igły wprowadza się śródskórnie odpowiednio dobrany koktajl. Koktajle zawierają takie składniki jak kwas hialuronowy, witaminy, peptydy, aminokwasy, czynniki wzrostu, mikroelementy i inne. Substancje podane w ten sposób zwiększają metabolizm komórek i stymulują je do syntezy kolagenu i elastyny.

Wskazania do mezoterapii igłowej

Zabieg mezoterapii igłowej znajduje zastosowanie w korekcji różnorodnych niedoskonałości skórnych, a nawet leczeniu chorób skóry. Efekty zabiegu są uzależnione przede wszystkim od wykorzystanych preparatów. Podobnie jak radiofrekwencja mikroigłowa, mezoterapia może być wykorzystana do spłycenia zmarszczek, blizn i rozstępów. Stosowane w czasie zabiegu substancje, np. kwas hialuronowy, umożliwiają także głębokie nawilżenie skóry i poprawę jej elastyczności. Procedura wykonywana jest nie tylko w obszarze twarzy, szyi i dekoltu, ale także m.in. dłoni, ud czy pośladków. W naszym gabinecie mogą Państwo skorzystać także z zabiegów mezoterapii igłowej przeciwko łysieniu.

Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej?

Po konsultacji, poznaniu oczekiwań klienta i dobraniu odpowiedniego preparatu przystępuje się do rozpoczęcia zabiegu. Aby zminimalizować dyskomfort spowodowany nakłuciami, aplikujemy na skórę pacjenta krem znieczulający. Nakłucia wykonuje się na poziomie śródskórnym lub podskórnym. Pierwsze efekty mezoterapii igłowej można zauważyć już po pierwszym zabiegu – skóra jest gładsza, jędrniejsza i odżywiona. Aby zapewnić trwałe rezultaty, należy wykonać całą serię zabiegów mezoterapii.

Gabinet Medycyny Estetycznej przy Centrum Macula mieści się w Piekarach Śląskich niedaleko Bytomia. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

PRZEBIEG ZABIEGU:
Mezoterapia polega na wykonywaniu nakłuć cienką igłą, ale jedynie w powierzchownych warstwach skóry. Do komórek wstrzykiwany jest odpowiednio dobrany do potrzeb pacjenta preparat. Około 30 minut przed planowanym zabiegiem, osoby wrażliwe na ból są dodatkowo znieczulane specjalnym kremem. Dzięki temu zabieg mezoterapii igłowej może być niemal nieodczuwalny. Czas trwania zabiegu jest uzależnony od obszaru zabiegowego.
Po zakończeniu zabiegu zabezpiecza skórę krem ochronnym z filtrem UV. Skutkami ubocznymi mezoterapii igłowej mogą być delikatne zaczerwienienia lub niewielkie siniaki, które znikają po kilku dniach.

1. Mezoterapia igłowa skóry twarzy Cytocare/Stretchcare

CytoCare 516, CytoCare 532, Stretchcare  to koktajle przeznaczone do mezoterapii. Dają efekt odmłodzenia, wygładzenia, intensywnego nawodnienia oraz regeneracji skóry. Wyjątkową skuteczność zapewnia skład preparatu, który oprócz kwasu hialuronowego, zawiera także 55 aktywnych składników, w tym witaminy, sole nieorganiczne i aminokwasy. Synergiczne działanie witamin, aminokwasów i minerałów z kwasem hialuronowym przyspiesza regenerację komórkową. Ma działanie przeciwutleniające i ochronne.

2. Mezoterapia igłowa NEOFOUND

NEOFOUND to wyrób medyczny produkcji włoskiej. Jest silnym „boosterem”, który poradzi sobie z różnymi niedoskonałościami związanymi z procesem starzenia się skóry. Takimi jak powierzchowne zmarszczki, nierówności na powierzchni skóry, utaratę jędrności i elastyczności skóry. Produkt zawiera gamę doskonale zbilansowanych składników aktywnych, które głęboko nawilżają, poprawiają kondycję skóry oraz redukują stres oksydacyjny.

3. Mezoterapia igłowa okolicy oka (RRS Ha Eyes)

Preparat zawierający kompleks biorewitalizujący: 11 antyoksydantów, 5 lawonoidów, 3 saponiny, 5 polifenoli, 2 peptydy, mikroelement. Dzięki czemu wykazuje działanie nawilżające, poprawia mikrokrążenie, rozjaśnia skórę wokół oczu i działa antyoksydacyjnie.