Peelingi chemiczne to zabiegi z użyciem kwasów powodujących odnowę naskórka i skóry właściwej.

Eksfoliacja chemiczna zapewnia stymulację skóry, odnawia naskórek i remodeluje strukturę skóry właściwej. Peeling służy do głębokiego oczyszczenia skóry, usunięcia martwych komórek oraz wygładzenia i zmiękczenia naskórka. Umożliwia nie tylko ujednolicenie kolorytu skóry, rozjaśnienie przebarwień i zmian pigmentowych, ale także regulację wydzielania sebum i odpowiednie nawilżenie. Seria peelingów z zastosowaniem kwasów pomaga w leczeniu trądziku. Stanowi również skuteczną kurację przeciwtrądzikową i ułatwia usunięcie blizn potrądzikowych.

Przebieg zabiegu:

Na oczyszczoną skórę nakłada się preparat będący mieszaniną odpowiednio dobranych związków chemicznych o określonym stężeniu. Najczęściej są to kwasy, takie jak: kwas trójchlorooctowy (TCA), salicylowy lub migdałowy, a także kwas mlekowy, glikolowy i pirogronowy. Substancje te przenikają w głąb skóry, wpływając na przebudowę kolagenu i elastyny, czyli czynników podporowych w skórze.

JAKA JEST MINIMALNA ILOŚĆ PEELINGÓW MEDYCZNYCH, NIEZBĘDNA DO OSIĄGNIĘCIA OPTYMALNEGO EFEKTU?

Zazwyczaj peelingi medyczne są wykonywane w seriach co 1-4 tygodnie. Ilość zabiegów zależy od rodzaju peelingu, potrzeb pielęgnacyjnych skóry i oczekiwań pacjenta.

RYZYKO I ZALECENIA

Nie można stosować kremów z retinolem, na dzień przed wykonaniem zabiegu. Jeśli zastosowano taki krem, należy niezwłocznie poinformować o tym kosmetologa tuż przed wykonaniem peelingu.

Przez 7 dni po zabiegu nie można wykonywać forsownych ćwiczeń.

Należy unikać ekspozycji na słońce przez 3-7 dni po zabiegu oraz stosować odpowiednią ochronę przed słońcem.

1. Zabieg odmładzający Reti Peel/Retix.C

Zabieg silnie odmładzający, bazujący na dwóch unikalnych kompleksach retinolowych. Pierwszy to doskonale zbalansowana kompozycja retinolu, witaminy E oraz witaminy C, z kolei drugi to palmitynian retinylu. Przedstawiona forma nie podrażnia skóry oraz cechuje się wysoką stabilnością na promienie UV, co pozwala na wykonywanie peelingu przez cały rok. Reti Peel jest zabiegiem redukującym zmarszczki, odmładzającym, zagęszczającym skórę, nawilżającym i rozjaśniającym. Rekomendowany dla skóry dojrzałej, z widoczną utratą jędrności oraz zmarszczkami.

2. Zabieg sTCA

Przeznaczony przede wszystkim dla skóry o nierównomiernej strukturze, potrzebującej rewitalizacji, złuszczenia warstwy rogowej naskórka. Trzyetapowy zabieg sTCA przeznaczony jest do powierzchownej, chemicznej eksfoliacji naskórka typu „soft”. Bazuje na pochodnej kwasu trichlorooctowego, która wyróżnia się atutami: pozwala na redukcję niedoskonałości skóry przy zachowaniu wysokiego bezpieczeństwa procedury.

3. PEELING MEDYCZNY PRX T33

PRX T33Jest wyrobem medycznym zarejestrowanym ze znakiem CE klasy I, powstałym z połączenia 33% TCA (kwasu trójchlorooctowego), 5% kwasu kojowego oraz H2O2 (nadtlenku wodoru). To nowa metoda biorewitalizacji skóry bez użycia igieł.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA PREPARATU PRX-T33:

  • starzenie: rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz ciała
  • blizny atroficzne zanikowe
  • utrata napięcia skóry twarzy
  • leczenie melasmy i hiperpigmentacji skóry
  • defekty skóry powstałe w wyniku fotostarzenia: gruba skóra, żółtawa, pomarszczona, przesuszona, wiotka

4. Mezoterapia mikroigłowa + peeling medyczny BioRePeelCl3

Mezoterapia mikroigłowa polega na intensywnym, bardzo gęstym i odpowiednio głębokim nakłuwaniu wybranych okolic twarzy przy pomocy urządzenia dermapen. Podczas jednego zabiegu na twarzy powstają dziesiątki tysięcy malutkich nakłuć. Poprzez otwarcie mikrokanalików wprowadzamy ampułkę zawierającą skoncentrowane składniki odżywcze w głąb skóry, pomijając barierę ochronną naskórka. Dodatkową zaletą wytworzenia mikrourazów jest to, że stymulują dodatkowo skórę do nasilonych procesów regeneracyjnych.

BIOREPEELCL3: Włoski peeling medyczny silnie biostymulujący i rewitalizujący skórę.

Może być stosowany cały rok. Zabieg jest całkowicie bezbolesny oraz nie wymaga okresu rekonwalescencji. Działa odżywczo, kojąco i odmładzająco na skórę. Przeznaczony do każdego rodzaju skóry.

Innowacyjność i skuteczność zawdzięcza swojej formule, składającej się z dwóch faz:

Pierwsza z nich, wyróżniana za pomocą barwy żółtej ma w swoim składzie szereg dobroczynnych substancji i kwasów, które gwarantują efekt odmłodzenia. Kolejną z faz jest faza niebieska tak zwana lipofilowa. Zawiera skwalen oraz mirystynian izopropylu.Do jej zadań należy ochrona warstwy hydrofilowej przed utlenianiem.