Peeling chemiczny zapewnia stymulację skóry, odnawia naskórek i remodeluje strukturę skóry właściwej. Peeling służy do głębokiego oczyszczenia skóry, usunięcia martwych komórek oraz wygładzenia i zmiękczenia naskórka. Umożliwia nie tylko ujednolicenie kolorytu skóry, rozjaśnienie przebarwień i zmian pigmentowych, ale także regulację wydzielania sebum i odpowiednie nawilżenie. Seria peelingów z zastosowaniem kwasów pomaga w leczeniu trądziku i ułatwia usunięcie blizn potrądzikowych. Zazwyczaj peelingi medyczne są wykonywane w seriach co 1-4 tygodnie. Ilość zabiegów zależy od rodzaju peelingu, potrzeb pielęgnacyjnych skóry i oczekiwań pacjenta.

Peeling chemiczny to jeden z wielu zabiegów przeznaczonych do oczyszczania twarzy dostępnych w ofercie naszej kliniki. Mogą Państwo skorzystać także m.in. z usługi oczyszczania wodorowego. Każda z procedur zapewnia inne efekty i przeznaczona jest do walki z innymi niedoskonałościami skóry. Odpowiednią metodę oczyszczania z pewnością doradzą Państwu specjaliści w czasie pierwszego spotkania w naszym centrum w Piekarach Śląskich.

Rodzaje peelingów chemicznych

Peelingi chemiczne wykonywane są z użyciem preparatów na bazie różnego rodzaju kwasów. Wśród nich znajdują się m.in. kwasy:

  • glikolowy,
  • mlekowy,
  • salicylowy,
  • migdałowy,
  • pirogronowy,
  • retinowy,
  • azelainowy.

W zależności od wybranej substancji aktywnej peeling może penetrować skórę powierzchownie, średnio głęboko i głęboko. Wybór substancji bazuje na odpowiednim rozpoznaniu potrzeb skóry. Peeling chemiczny do skóry cienkiej i wrażliwej może zawierać np. kwas mlekowy o łagodnym działaniu. Osobom z cerą przetłuszczającą się polecany jest peeling na bazie kwasu salicylowego. Aby idealnie dostosować zabieg do potrzeb skóry pacjenta, pracujemy także z kompozycjami kwasów.

Zalecenia przed i po peelingu chemicznym

Ponieważ peelingi chemiczne uwrażliwiają skórę na działanie czynników zewnętrznych, należy stosować się do kilku zasad, które umożliwią jej odpowiednią regenerację po zabiegu. Aby nie doprowadzić do uszkodzenia skóry, prosimy pamiętać, by kilka dni przed zabiegiem nie stosować złuszczających kosmetyków. Wszystkie zasady zostaną Państwu szczegółowo przedstawione w czasie wizyty. Oto kilka najważniejszych:

  • Nie można stosować kremów z retinolem, na dzień przed wykonaniem zabiegu. Jeśli zastosowano taki krem, należy niezwłocznie poinformować o tym kosmetologa tuż przed wykonaniem peelingu.
  • Przez 7 dni po zabiegu nie można wykonywać forsownych ćwiczeń.
  • Należy unikać ekspozycji na słońce przez 3-7 dni po zabiegu oraz stosować odpowiednią ochronę przed słońcem.